یاس در خبرگزاری ها

به گزارش خبرگزاری مهر: با حضور معاون علمی؛ نخستین مرکز بین‌المللی نوآوری در کشور افتتاح شد

نخستین مرکز بین‌المللی نوآوری در کشور افتتاح شد

نخستین مرکز بین‌المللی نوآوری در کشور با عنوان «مرکز نوآوری بین‌المللی یاس دانشگاه بین‌المللی اهل بیت» با حضور معاون علمی و فناوری آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری، نخستین مرکز بین‌المللی نوآوری در کشور توسط دانشگاه بین‌المللی اهل بیت (ع) با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افتتاح شد تا فرآیند تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان تسهیل شود.

همچنین حمایت از زیست بوم کارآفرینی و ایجاد اشتغال و توانمندسازی دانشجویان مسلمان در اقتصاد دانش‌بنیان از اهداف تاسیس «مرکز نوآوری یاس» است. البته امکان برقراری ارتباطات گسترده با مراکز آموزشی و پژوهشی جهان اسلام و جذب دانشجویان مستعد و توانمند مسلمان در سراسر جهان از امکانات مهم این مرکز نواوری است.

مرکز نوآوری بین‌المللی یاس تلاش دارد با جذب، سازماندهی، مدیریت و هم‌افزایی شتاب‌دهنده‌ها، استارت اپ‌ها، شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان فعال در حوزه‌های ماموریتی دانشگاه اهل بیت (ع) نقشی کلیدی در توانمندسازی و توسعه فرهنگی و اقتصادی مسلمانان جهان داشته باشد.

این مرکز نوآوری امکان حضور دانشجویان خارجی را در شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت اپ‌ها فراهم می‌کند. دانشجویان پس از تحصیل و کسب مهارت در مرکز نوآوری یاس می‌توانند مقدمات توسعه صادرات محصولات دانش‌بنیان و استقرار شعب شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت اپی در کشورهای خود را ایجاد کنند. فضای کار اشتراکی و حضور شتاب دهنده‌ها از امکانات این مرکز است.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این مراسم پس از بازدید از بخش های مختلف این مرکز، گفت: دانشگاه اهل بیت و خانه نوآوری یاس می تواند مرکزی برای صادرات فناوری و کالاهای دانش بنیان ایران باشد؛ دانشجویان خارجی سفیران معرفی توانمندی کشور به جهان هستند.

ستاری در ادامه با اشاره به اینکه قدرت کشورها در گرو قدرت یافتن شرکت های فناورانه است، گفت: اگر می خواهیم قدرت خود را تضمین کنیم باید توسعه شرکت های دانش بنیان را مدنظر قرار دهیم. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری حامی همه تلاش ها برای شکل گیری قدرتمند این حوزه است.

به گفته ستاری، باید به گونه ای عمل کنیم که دیگر کشورها به توان فناورانه ایران ایمان بیاورند تا محصولات ایرانی به دیگر کشورها فروخته شود و دنیا به خصوص کشورهای همسایه خواهان محصولات ایرانی شوند.

روابط بین المللی کشور گسترش می‌یابد

حجت الاسلام شیخ رضا رمضانی دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت هم در این مراسم، گفت: در حال حاضر مجمع جهانی اهل بیت با ۱۴۴ کشور در تعامل است و ۱۸ میلیون مخاطب دارد.

وی با بیان اینکه توسعه روابط بین المللی مهم ترین هدف ما است، بیان کرد: باید تلاش کنیم مهارت ها و توانمندی های ایران را با کمک دانشجویان خارجی به دیگر کشورها معرفی کنیم. این کار نیازمند حمایت های جدی است. «مرکز نوآوری یاس» ظرفیت بزرگی برای معرفی توانمندی های فناورانه ایران به دیگر کشورها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *